Proiecte Erasmus+ la Liceul "Regina Maria"

În ultimul deceniu, Liceul "Regina Maria" a oferit elevilor săi șansa de a descoperi lumea și prin intermediul proiectelor pe care le-a coordonat la nivel european, pentru care a obținut de două ori consecutiv titlul de Școală Europeană.

Astfel, până în 2020, instituția a dezvoltat peste 30 de proiecte la nivel european, în Programul Erasmus+, Etwinning și Programul de Învățare pe tot parcursul vieții (Comenius, Leonardo), implicându-și elevii în activități inedite, în care limbile străine au devenit instrumentele unor veritabile experiențe de viață.

Vă invităm să urmăriți noutățile din proiectele Erasmus adresate atât elevilor, cât și profesorilor instituției,derulate începând din 2019 până în prezent.

LICEUL "REGINA MARIA"

Bulevardul Victoriei, nr. 112

Dorohoi, 715200

Jud. Botoșani,

ROMÂNIA

Information center

reginadorohoi@yahoo.com
cristinailuca@yahoo.com

ACREDITARE ERASMUS 2021-2027

Liceul "Regina Maria" a obținut acreditarea în cadrul Noului Program ERASMUS + , Acțiunea cheie 1 - Mobilitatea persoanelor în scopul învățării.

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started